Kde nás najdete? Zakázkové oddělení: 499 320 459, technická kancelář: 608 075 005, 281 017 369
Kde chybí prevence,
hasiči nepomohou!
31
LET

Dotaz ke komunikacím na pozemku

Publikováno dne 11. 2. 2021

OTÁZKA: Dobrý den, vztahují se na standardní zpevněné obslužné dvoupruhové komunikace uvnitř pozemku, tedy na trase mezi vjezdem min. šířky 3,5 m, a výšky 4,1 m až k nástupní ploše,nějaké konkrétní požární požadavky na tyto komunikace, např. z hlediska min. obrubníkového oblouku atp.? Děkuji.

ODPOVĚĎ: Požadavky (odkaz na příslušné normy) jsou uvedeny v ČSN 73 0802, čl. 12.2.2 – „Za přístupovou komunikaci  se považuje nejméně jednopruhová silniční  komunikace (viz ČSN 73 6100-1) se šířkou vozovky nejméně 3,00 m. Pro projektování těchto komunikací platí především ČSN 73 6101 nebo ČSN 73 6110; pro navrhování konstrukcí vozovek platí ČSN 73 6114″.

Ing. Petr Bohuslav

Sdílejte článek

Další články v sekci Poradna v oblasti požární ochrany staveb