Kde nás najdete? Zakázkové oddělení: 499 320 459, technická kancelář: 608 075 005, 281 017 369
Kde chybí prevence,
hasiči nepomohou!
31
LET

Hydrantová skřín

Publikováno dne 25. 5. 2010

OTÁZKA: Dobrý den, potřeboval bych vědět výšku spodní hrany hydrantové skříně 710×710 Hydranty budou zazděné a rádi bychom zachovali původní otvory,které nejsou ve stejných výškách.Je nejaká tolerance +- v cm?

ODPOVĚĎ: Dle ČSN 730873, bod 6.2 …mají osazovat ve výšce 1,1 metru až 1,3 metru nad podlahou (měřeno ke středu zařízení). Spodní hrana hydrantové skříně 710 x 710 mm tedy 0,745 – 0,945 metru od podlahy.

Ing. Petr Bohuslav

a ještě doplnění, děkujeme za spolupráci:

Podle čl. 6.2 ČSN 73 0873 se hadicové systémy MAJÍ (tzn. v odůvodněných případech nemusí, ale mělo by se to dodržovat) osazovat ve výšce 1,1 – 1,3 m nad podlahou (měřeno ke středu zařízení). Protože však hadicový systém zároveň patří ve smyslu § 2 odst. 4 písm. e/ vyhl. 246/2001 Sb.mezi zařízení pro zásobování požární vodou tj. jedná se o požárně bezpečnostní zařízení (dále jen "PBZ"), musí se při instalaci těchto systému zároveň dodržet ustanovení § 6 citované vyhlášky. Vyhláška stanovuje, že při montáži PBZ musí být dodrženy podmínky vyplývající z ověřené projektové dokumentace, případně podrobnější dokumentace a POSTUPY stanovené v průvodní dokumentaci výrobce. Osoba, která provedla montáž PBZ, potvrzuje splnění požadavků uvedených v odstavci 1 písemně.

plk. Ing. Petr Chytrý

Sdílejte článek

Další články v sekci Poradna v oblasti požární ochrany staveb