Kde nás najdete? Zakázkové oddělení: 499 320 459, technická kancelář: 608 075 005, 281 017 369
Kde chybí prevence,
hasiči nepomohou!
32
LET

Informace – přístupnost požárních ucpávek ke kontrole

Publikováno dne 4. 10. 2017

OTÁZKA: Dobrý den, u nás v Domově důchodců proběhla rekonstrukce oddělení. U každého pokoje byla vybudována koupelna.Šachta koupelny je sice z protipožárního sádrokartonu ale nejsou zde revizní dvířka na periodickou kontrolu protipožárních ucpávek.Kolaudací a požárníky to prošlo.Koupelna je součástí PÚ. Musíme revizní dvířka dodělat.Prosím o vyjádření, popřípadě paragraf podle kterého musí být ucpávky přístupné. Děkuji

ODPOVĚĎ: Vyhláška č. 246/2001 Sb. ve znění vyhlášky č. 224/2014 Sb. § 7 bod 4 – "Kontrola provozuschopnosti požárně bezpečnostního zařízení se provádí v rozsahu a stanoveném právními předpisy, normativními požadavky^13) a průvodní dokumentací jeho výrobce nejméně jednou za rok, pokud výrobce, ověřená projektová dokumentace nebo podrobnější dokumentace anebo posouzení požárního nebezpečí nestanoví lhůty kratší." Bez přístupu je nelze zkontrolovat.

Ing. Petr Bohuslav

Sdílejte článek

Další články v sekci Poradna v oblasti požární ochrany staveb