Kde nás najdete? Zakázkové oddělení: 499 320 459, technická kancelář: 608 075 005, 281 017 369
Kde chybí prevence,
hasiči nepomohou!
32
LET

Květiny na CHÚC

Publikováno dne 11. 11. 2014

OTÁZKA: Dostali jsme výzvu od Správy majetku DPS,že po komplexní kontrole SPD máme ze společných chodeb odstranit vlastní nábytek/je zde knihovna na půjčování knih/z vlastního nábytku nic,dále máme odstranit květiny,popř.jiné předměty.Chodby jsou široké,květiny opečovávají klienti,jsou umístěny tak,že opravdu nepřekážejí.Pro pohodlí klientů jsou umístěna křesla,pohovka,stolek,židle,stoly,v hale též křesla.Prostorově dostatečně průchodné,o tom se přesvědčila záchraná služba při odvozu pacientů.Je zde 17 bytů,od max 13h bez dozoru,O dovážku obědů,úklidu klientů,nákupu,doprovodu k lékaři se stará Charita.Prosím,co s květinami?Děkuji.

ODPOVĚĎ: SPD vychází z platné vyhlášky č. 23/2008 Sb. v platném znění, kde je v §30 odkaz na přílohu č. 6, kde jsou poměrně přesně specifikovány předměty a podmínky, za jakých mohou na CHÚC být (porovnejte a přizpůsobte tomu vaše vybavení – např. knihovnu jsem tam nenalezl). Pokud květiny nepřekážejí (jsou mimo předepsané šířky únikové cesty – ty zjistíte v PBŘ, můžete si je u krajů stěn i vyznačit, tím bude vybavení včetně květin průkazně mimo požadovanou šířku), tak je můžete ponechat.

 

Ing. Petr Bohuslav

Sdílejte článek

Další články v sekci Poradna v oblasti požární ochrany staveb