Kde nás najdete? Zakázkové oddělení: 499 320 459, technická kancelář: 608 075 005, 281 017 369
Kde chybí prevence,
hasiči nepomohou!
34
LET

Nátěr požárních dveří

Publikováno dne 28. 1. 2021

OTÁZKA: Dobrý den, měl bych dva dotazy. Investor požaduje nátěr ocelových protipožárních dveří v barvě, kterou neumíme v komaxitu, dveře se budou muset natřít. Někde jsem se doslechl, že nepoužívat syntetiku ale musí se použít akryl. Dveře budou samozřejmě opatřeny základní komaxitovou barvou. Ptám se tedy zda akrylová barva nebo syntetika.Druhý dotaz je, zda je možné tyto dveře případně opatřít ochranou samolepkou proti poškrábání. Děkuji za odpověď

ODPOVĚĎ: Zkušební norma ČSN 1634-1 (část 1 – Zkoušení požární odolnosti sestav dveří, vrat, uzávěrů a otevíravých oken), článek 13.2.3 umožňuje v přímých aplikacích použít jakýkoliv nátěr (pokud použitý při zkouškách nepřispíval k požární odolnosti zkušebního vzorku). Použít můžete tedy jak akrylátový, tak i syntetický nátěr.

U ochranné samolepky proti poškrábání to už nebude tak jednoduché. Norma uvádí, že dekorativní lamináty a dýhy lze provést na povrch do tloušťky 1,5 mm, avšak nikoliv na okraje. Tudíž ochrannou samolepku můžete nalepit pouze na rovnou plochu, nebude Vám chránit hrany.

Ing. Petr Bohuslav

Sdílejte článek

Další články v sekci Poradna v oblasti požární ochrany staveb