Kde nás najdete? Zakázkové oddělení: 499 320 459, technická kancelář: 608 075 005, 281 017 369
Kde chybí prevence,
hasiči nepomohou!
31
LET

Nosné konstrukce vně objektu

Publikováno dne 16. 12. 2011

OTÁZKA: Dobrý den, v čl. 8.7.3 ČSN 730802 je uvedeno, že nosné konstrukce vně objektu nemusí vykazovat pož. odolnost pokud: a) jsou mimo PNP – NEBO b) posuzovaný objekt má nejvýše 2NP a celková výška vnějších nosných konstrukcí nepřesahuje 9m. v čl. 8.7.4 je uvedeno, že nosné konstrukce v PNP musí vakazovat pož. odolnost. Dotaz zním: Musí konstrukce vně objektu nacházející se v PNP v objektu podle čl. 8.7.3 b) s 2NP a výškou konstrukcí do 9m vykazovat pož. odolnost podle pol.6 tab 12??? Děkuji

ODPOVĚĎ: Nemusí, viz úleva v 8.7.3.b . Článek 8.7.4 platí univerzálně pro všechny budovy navrhované dle ČSN 73 0802. Opět zde řešíme obdobný problém jako v dotazu níže. Je stanoveno univerzální pravidlo a poté jsou umožněny výjimky. Pokud byste chtěl ale autorizovaný výklad, musíte jinam. Opět to mohu deklarovat pouze jako můj osobní názor.

Ing. Petr Bohuslav

Sdílejte článek

Další články v sekci Poradna v oblasti požární ochrany staveb