Kde nás najdete? Zakázkové oddělení: 499 320 459, technická kancelář: 608 075 005, 281 017 369
Kde chybí prevence,
hasiči nepomohou!
31
LET

Odstupová vzdálenost mezi zahradními domky

Publikováno dne 1. 9. 2010

OTÁZKA: Dobrý večer, můžete mi ještě poradit jaká musí být vzdálenost mezi sousedovým a naším zahradním domkem. Někde jsme četli, že tato vzdálenost musí být 10 m. Je to pravda? Děkujeme

ODPOVĚĎ: Není, §25, bod 4 vyhl. 501/2006 sb. říká: …stavby uvedené v § 103 odst. 1 písm a) bodě 1 stavebního zákona (této charakteristice by měl odpovídat zahradní domek)…..umístěné na pozemku rodinného domu, od společných hranic pozemků rodinných domů nesmí být menší než 2 metry.

Ing. Petr Bohuslav

Sdílejte článek

Další články v sekci Poradna v oblasti požární ochrany staveb