Kde nás najdete? Zakázkové oddělení: 499 320 459, technická kancelář: 608 075 005, 281 017 369
Kde chybí prevence,
hasiči nepomohou!
32
LET

Osvědčení ke kontrole ucpávek a dveří

Publikováno dne 5. 3. 2011

OTÁZKA: Dobrý den, Podnikám v oblasti PO, konkrétně provádím mj. revize HP a požárních vodovodů. Chtěl bych provádět také kontroly provozuschopnosti požárních ucpávek a požárních dveří, ale nikde jsem se nedočetl, co k tomu potřebuji. V několika zdrojích je uvedeno, že tyto kontroly může provádět např. preventista PO (mám osvědčení technika PO), ale nejsou to žádné oficiální zdroje. Žádám Vás tímto, zda byste mi mohli poradit, jak to tedy je. Děkuji předem za odpověď.

ODPOVĚĎ: Postupuje se podle platné vyhlášky 246/2001Sb, a její § 6,7 a 10. Pro kontroly jednotlivých prvků musíte být průkazně ke kontrole  proškolen jejich výrobci. Alternativně musíte být soudní znalec v oboru. A nepodceňujte to, v případě chybné kontroly a následného selhání kontrolovaného prvku můžete nést i trestně právní důsledky.

Eduard Vašátko

Sdílejte článek

Další články v sekci Poradna v oblasti požární ochrany staveb