Kde nás najdete? Zakázkové oddělení: 499 320 459, technická kancelář: 608 075 005, 281 017 369
Kde chybí prevence,
hasiči nepomohou!
32
LET

Otevírání dveří do technické místnosti

Publikováno dne 7. 1. 2013

OTÁZKA: Dobrý den, narazil jsem na Vaši poradnu a chtěl bych se zeptat jak je z dnešního pohledu zákonů a vyhlášek řešeno toto: u nově budovaného RD, kde je technická místnost se samostatným vstupem z venku, v níž se bude nacházet kotel na tuhá paliva a kondenzační kotel musí být dveře otevírány ven, nebo dovnitř? Projektatn mi je naprojektoval s otvíráním do místnosti, ale mě se to moc nezamlouvá z hlediska malého místa v tech. místnosti. Z předchozích podobných odpovědí jsem vyčetl, že je to jedno, ale to bylo 7 let zpátky. Předpokládám, že protipožární být nemusí, když neoddělují další místnost. Děkuji předem za odpověď.

ODPOVĚĎ: Situace se nezměnila, volba je na Vás – viz. čl. 9.13.2 ČSN 73 0802 – Dveře se musí otevírat ve směru úniku, s výjimkou dveří z místnosti nebo funkčně ucelené skupiny místností, u kterých úniková cesta začíná ve smyslu 9.10.2 a 9.10.6, dveří do bytu (které se mohou otevírat proti směru úniku) a s výjimkou východových dveří na volné prostranství, do pasáží apod., pokud jimi neprochází více než 200 evakuovaných osob…. 

Ing. Petr Bohuslav 

Sdílejte článek

Další články v sekci Poradna v oblasti požární ochrany staveb