Kde nás najdete? Zakázkové oddělení: 499 320 459, technická kancelář: 608 075 005, 281 017 369
Kde chybí prevence,
hasiči nepomohou!
31
LET

PBŘ na nářaďový domek

Publikováno dne 16. 8. 2010

OTÁZKA: Prosím o radu, na zahradě máme 35 let postaven nářaďový domek , který jsme před 4 lety vyměnili za novější těchto rozměrů, 1,25×1,50×2,10m na vrchol sedlové střechy. V okolí 8 m na všechny strany nestojí žádný objekt. S koupí sousedního pozemku novým majitelem a na jeho udání na stavební úřad po nás požadují požárně bezpečnostní vyjádření ke stavbě. Je to vůbec možné na takový krcálek něco takového?

ODPOVĚĎ: Není vyloučeno, že chce Váš nový soused stavět v blízkosti hranice Vašeho pozemku a jedná se mu o dodržení odstupové vzdálenosti Vaší kůlny od své budoucí stavby. Je to ovšem velmi nezvyklý postup a myslím, že to z hlediska sousedských vztahů není právě nejlepší. Osobně si myslím, že je to nesmysl, ale pokud to vyžaduje stavební úřad a Vy tu kůlnu nemáte ohlášenou (asi však vůbec mít nemusíte – viz. §103 zákon 183/2006 Sb.), musíte si nechat i tak od projektanta zpracovat požárně bezpečnostní řešení. Bohužel má na to stavební úřad právo, pokud má k tomu nějaký důvod (zjistěte si, na základě jakého předpisu to po Vás požaduje). Ale je to zajímavá myšlenka, možná, že příště budou od Vás chtít projekt i na psí boudu.

Eduard Vašátko

Sdílejte článek

Další články v sekci Poradna v oblasti požární ochrany staveb