Kde nás najdete? Zakázkové oddělení: 499 320 459, technická kancelář: 608 075 005, 281 017 369
Kde chybí prevence,
hasiči nepomohou!
32
LET

PBŘ přístřešku

Publikováno dne 19. 1. 2013

OTÁZKA: Dobrý den, mám dotaz ohledně nutnosti PBŘ pro přístřešek, který bude sloužit jako venkovní posezení u pohostinství. Přístřešek bude přilehlý k budově pohostinství, nebrání žádnýmu vstupům, komunikacím apod. Je tedy ze tří stran otevřený a to pouze na pozemek investora. Jedná se o ocelovou konstrukci na základové desce, pultová střecha (krytina – onduline), prkenná podlaha jako záklop na ocelovém roštu. Plocha cca 45 m2. Je nutností u takovéto jednoduché stavby přikládat k dokumentaci PBŘ, případně kam se takováto stavba zařazuje a dle čeho posuzuje. Děkuji

ODPOVĚĎ: O nutnosti a rozsahu projektové dokumentace rozhoduje stavební zákon v §105, dle popisu stavby předpokládám podání podle §104. Projektant následně postupuje podle vyhlášek 23/2008 Sb. v platném znění, 246/2001 Sb. a ČSN 73 0802, …

Ing. Petr Bohuslav 

Sdílejte článek

Další články v sekci Poradna v oblasti požární ochrany staveb