Kde nás najdete? Zakázkové oddělení: 499 320 459, technická kancelář: 608 075 005, 281 017 369
Kde chybí prevence,
hasiči nepomohou!
32
LET

PBZ ve skladu hořlavých kapalin

Publikováno dne 24. 10. 2013

OTÁZKA:  Dobrý den, chtěl bych si postavit sklad, ve kterém budu mít cca 35 metrů krychlových hořlavých kapalin převážně II. třídy nebezpečnosti. Sklad bude samostatný objekt a budu ho používat pouze pro skladování. Ohledně dojezdu jednotek PO bych měl být v pásmu H2 (nevím, jestli to hraje roli…). Moje otázka zní: Musím mít v tomto skladu Sprinklerové hasící zařízení? Děkuji,

ODPOVĚĎ: Pro skladování hořlavých kapalin  byste měl nahlédnout do norem ČSN 65 0102, ČSN 73 0804 a ČSN 73 0845 (Hořlavé kapaliny, výrobní provozy a sklady), které jsou vzájemně provázány. Spojte se s projektantem PBŘ, který má s navrhováním takovýchto objektů zkušenost, to já bohužel nejsem. Nejpřiléhavější mi přijde ČSN 65 0102, podle které jsou hořlavé kapaliny II. třídy zařazeny do 7. skupiny provozů skladů (čl. 7.1.2) a požadavek  na SSHZ je pro tuto kategorii od 50 m3 (8.3.2a).

Ing. Petr Bohuslav

Sdílejte článek

Další články v sekci Poradna v oblasti požární ochrany staveb