Kde nás najdete? Zakázkové oddělení: 499 320 459, technická kancelář: 608 075 005, 281 017 369
Kde chybí prevence,
hasiči nepomohou!
32
LET

Použitie hasiacich prístrojov pre elektrorozvodne

Publikováno dne 7. 3. 2011

OTÁZKA: Pekný deň. Podľa projektu PO máme do priestorov elektrorozvodni nainštalovať prenosné hasiace prístroje práškové. Podľa revízneho technika elektro a STN 333220 majú priestory elektrorozvodní byť osadené hasiacimi prístrojmi snehovými. Ako danú situáciu riešiť? Držať sa projektu alebo splniť podmienku revízneho technika? Ďakujem.

ODPOVĚĎ: Určitě bych se držel projektu, protože ten je schválen mj. i hasiči a je rozhodně závaznější, než je požadavek revizního technika. Ovšem asi bych jeho požadavek současně postoupil místně příslušnému orgánu HZS, který by Vám měl případnou změnu písemně potvrdit, protože půjde o změnu projektu. Myslím, že stejný postup by měl platit v ČR i v SR.

Eduard Vašátko

V ČSN 33 3220 Z2 čl. 10.4 není typ na rozdíl od předchozích verzí normy specifikován (původně práškový i sněhový, poté byl ve změně "a" vyloučen sněhový přístroj). Při použití sněhového přístroje většinou u malého zahoření nedojde k takové devastaci elektrotechnického vybavení rozvaděčů jako při použití práškových přístrojů. Jak je to s určením hasicích přístrojů v STN bohužel nevím, nemám ji k dispozici.

Ing. Petr Bohuslav


Sdílejte článek

Další články v sekci Poradna v oblasti požární ochrany staveb