Kde nás najdete? Zakázkové oddělení: 499 320 459, technická kancelář: 608 075 005, 281 017 369
Kde chybí prevence,
hasiči nepomohou!
31
LET

Požadavky na požární úsek v řadových domech

Publikováno dne 1. 9. 2016

OTÁZKA: Dobrý den, pokud developer při výstavbě řadových domků nahradí sendvičové zdivo (dvojitou cihlovou zeď oddělenou izolantem) mezi sousedními domy jedinou cihlovou zdí (bez souhlasu stavebního úřadu), můžou být tímto porušeny i nějaké normové požadavky na protipožárnou ochranu? Děkuji za odpověď.

ODPOVĚĎ: Ano, každý z řadových domků musí mít svojí štítovou stěnu s požární odolností 30 minut, viz. poznámka v čl. 4.2.2 ČSN 73 0833.

Ing. Petr Bohuslav

Sdílejte článek

Další články v sekci Poradna v oblasti požární ochrany staveb