Kde nás najdete? Zakázkové oddělení: 499 320 459, technická kancelář: 608 075 005, 281 017 369
Kde chybí prevence,
hasiči nepomohou!
32
LET

Požárně nebezpečný prostor dřevěné věže

Publikováno dne 1. 9. 2011

OTÁZKA: Dobrý den, chtěl bych se zeptat, zda je třeba posuzovat požárně nebezpečný prostor dřevěné zvonice. Jedná se o dřevěnou konstrukci 7,5m vysokou, která je ukončena stanovou stříškou. Konstrukce nemá žádné obvodové stěny. Jde o holou dřevěnou kostru. Je v takové případě potřeba nějkým způsobem určovat požárně nebezpečný prostor? (Stavba je mimo požárně nebezpečný prostor jiných staveb)

ODPOVĚĎ: ČSN 73 0802 v čl. 10.2.1. říká: Požárně nebezpečný prostor se určuje jak pro objekty nově navrhované, tak pro sousední objekty stávající, vyhl. 23/2008 § 11 – obdobné ustanovení s odkazem na tuto normu, §20 – stanovena odstupová vzdálenost 6,5 m od vnějšího pláště.

Ing. Petr Bohuslav 

Sdílejte článek

Další články v sekci Poradna v oblasti požární ochrany staveb