Kde nás najdete? Zakázkové oddělení: 499 320 459, technická kancelář: 608 075 005, 281 017 369
Kde chybí prevence,
hasiči nepomohou!
31
LET

Požární stěna mezi objekty dle čl. 8.2.4 ČSN 73 0802

Publikováno dne 20. 11. 2013

OTÁZKA: Dobrý den v tomto čl. je uveden přesah požární stěny o 300 mm. Jedná se o dva RD z nichž každý má svou štítovou stěnu, ale ani u jedné není přesah oněch 300 mm. Je možná 100 mm. Oba RD mají nehořlavou krytinu Bramac na latích na dřevěném krovu. Otázka zní zda musí být proveden přesah oněh 300 mm nebo zda takové střešení pláště nemusí mít uvedený přesah. Z ustanovení čl. 8.2.4 nejsem moudrý. Děkuji

ODPOVĚĎ: Pokud se jedná o dva samostatně projektované RD a máte jako nosnou část krytiny dřevěné latě (konstrukce DP3), zídku mít musíte. Pokud byste měl v podkroví SDK podhledy s  tl. desky 12,5 mm, konstrukce by mohla být klasifikována jako DP2 – už zídku mít nemusíte. Taky existuje varianta vyprojektovat "řadový" domek s třemi byty, v tu chvíli můžete mít celý objekt jako jeden požární úsek a zídku mít nemusíte.

Ing. Petr Bohuslav

Sdílejte článek

Další články v sekci Poradna v oblasti požární ochrany staveb