Kde nás najdete? Zakázkové oddělení: 499 320 459, technická kancelář: 608 075 005, 281 017 369
Kde chybí prevence,
hasiči nepomohou!
31
LET

Požární úsek

Publikováno dne 16. 3. 2015

OTÁZKA: Dobrý den, chtěl bych se zeptat, zda je nutné rozdělovat jednotlivé prostory v jednom objektu striktně podle přílohy E ČSN 730804 do samostatných požárních úseků? Nebo lze v případě, že tyto prostory nejsou nikterak velké, ale provoz v nich spadá do různých skupin, ponechat v jednom PÚ a pro výpočet ekonomického rizika postupovat poměrovým výpočtem nebo brát hodnoty pro výpočet z nejvyšší dané skupiny výrob? Pro představu se jedná o truhlářskou dílnu (plocha 450 m2 včetně skladů), lakovna (40 m2), dílna údržby a garáž pro motorový vysokozdvižný vozík (70 m2). Zda tedy lze tyto tři provozy zahrnout do jednoho PÚ? Administrativní část, jídelna a šatna samostatný úsek tvoří. Děkuji za odpověď

ODPOVĚĎ: Dle mého názoru ano, oporu naleznete v článku 5.2.3 a 5.2.4 ČSN 73 0804. Co se týká výpočtu, tak ve vašem případě nejvyšší hodnoty daného prostoru určí požární riziko celého úseku (čl. 6.1.2) nebo zvolit jiný postup. Navržený koncept doporučuji projednat s HZS.

Ing. Petr Bohuslav

Sdílejte článek

Další články v sekci Poradna v oblasti požární ochrany staveb