Kde nás najdete? Zakázkové oddělení: 499 320 459, technická kancelář: 608 075 005, 281 017 369
Kde chybí prevence,
hasiči nepomohou!
32
LET

Požární žebřík

Publikováno dne 23. 9. 2013

OTÁZKA:  Dobrý den, chtěl bych se zeptat zda musím mít požární žebřík na střechu haly /trurhlářské dílny/vysoké 5700 mm, 324m2. díky

ODPOVĚĎ: Nemusíte, objekt není vysoký přes 9 m. U Vás požadavek na žebříky řeší ČSN 73 0804, čl. 13.7.3: "Jednopodlažní objekty (npn = 1,0) o půdorysné ploše větší než 200 m2a vícepodlažní objekty o půdorysné ploše větší než 100 m2 a o výšce h >9 m musí mít požární žebřík umožňující přístup na pochůznou střechu, pokud není na tuto střechu přístup jinou cestou (např. chráněnou únikovou cestou, vnějším schodištěm).

Doporučuje se, aby byly osazeny vždy alespoň dva požární žebříky, a to pokud možno na protilehlých stranách objektu.

Objekty věžových sil, chladicí věže, televizní a radioreléové věže a věžové objekty bez trvalé obsluhy nemusí mít požární žebříky." 

Ing. Petr Bohuslav

Sdílejte článek

Další články v sekci Poradna v oblasti požární ochrany staveb