Kde nás najdete? Zakázkové oddělení: 499 320 459, technická kancelář: 608 075 005, 281 017 369
Kde chybí prevence,
hasiči nepomohou!
32
LET

Protipožární dveře mezi dvěma byty

Publikováno dne 7. 6. 2012

OTÁZKA: Dobrý den, mám následující dotaz. Kupujeme sousední byt a propojíme jej s naším současným nově vybouranými dveřmi. Podle stavebního úřadu tyto dveře mají být protipožární a uzamykatelné. Chci se prosím Vás ujistit, že tomu tak opravdu je. Dále, můžete uvést, jaká norma toto nařizuje? Děkuji Vám moc. S pozdravem

ODPOVĚĎ: Ano, je tomu tak. Odkazuje na to ČSN 73 0833 čl. 3.6, který stanovuje, že každý byt musí být samostatný požární úsek. O uzamykatelnosti norma (ČSN 73 0802, ČSN 73 0810) nehovoří, pouze o tom, že v případě požáru musí být uzávěr (dveře) uzavřen, což se v praxi běžně řeší samozavíračem. Pokud však spojíte oba byty do jedné bytové jednotky, a bude to schváleno stavebním úřadem, potom by spojovací dveře být požární nemusely.

Ing. Petr Bohuslav 

Sdílejte článek

Další články v sekci Poradna v oblasti požární ochrany staveb