Kde nás najdete? Zakázkové oddělení: 499 320 459, technická kancelář: 608 075 005, 281 017 369
Kde chybí prevence,
hasiči nepomohou!
31
LET

Provádění požárních ucpávek

Publikováno dne 22. 4. 2014

OTÁZKA: Dobrý den, do jaké plochy těsněného otvoru nemusím dělat požární ucpávku? Děkuji

ODPOVĚĎ: Bohužel to není tak jednoduché, nezáleží na velikosti otvoru, ale na druhu a velikosti prostupující instalace. Výjimky z klasifikovaných těsnění naleznete v čl. 6.2 ČSN 73 0810 – PBS – společná ustanovení. Obecně nemusíte protipožárně těsnit (klasifikovanou ucpávkou) nehořlavá potrubí,  jednotlivé kabely, či jejich svazky do hmotnosti hořlavé izolace 1 kg/m, případně osamělé plastové trubky do plochy 8 000 mm2 ve stropě nebo 12 500 mm2 ve stěně. Vždy však musíte doplnit konstrukci ve stejné skladbě nebo odolnosti a nesmíte změnit její druh (DP1,…). Je to trochu složitější, doporučuji nastudovat uvedený článek normy.

Ing. Petr Bohuslav

Sdílejte článek

Další články v sekci Poradna v oblasti požární ochrany staveb