Kde nás najdete? Zakázkové oddělení: 499 320 459, technická kancelář: 608 075 005, 281 017 369
Kde chybí prevence,
hasiči nepomohou!
31
LET

Revize protipožárních uzávěrů

Publikováno dne 2. 12. 2012

OTÁZKA: Dobrý den, můžete mi prosím poradit, o který zákon/vyhlášku se opírá tvrzení, že revizi protipožárních uzávěrů (dveří) může provádět pouze výrobce dveří nebo jím pověřená osoba? A je či není výrobce povinen proškolit někoho dalšího? Děkuji Vám za odpověď.

ODPOVĚĎ: V § 6 vyhlášky 246/2001 Sb. je uvedeno, že montáž, resp. instalace byla provedena podle technologického předpisu a jeho dokumentace. Ve většině případů si výrobce vyhrazuje povinnost zaškolení montážních pracovníků cizích organizací a kontrolní činnost buď provádí sám nebo pověřuje externí pracovníky. Kontroly se provádějí dle §§ 7 a 10, kde jsou uvedeny podmínky. Pokud budete provádět kontroly uzávěrů či čehokoliv jiného bez autorizace výrobce, můžete se dočkat překvapení, že výrobce dodatečně vaší kontrolu zpochybní.

Eduard Vašátko 

Sdílejte článek

Další články v sekci Poradna v oblasti požární ochrany staveb