Kde nás najdete? Zakázkové oddělení: 499 320 459, technická kancelář: 608 075 005, 281 017 369
Kde chybí prevence,
hasiči nepomohou!
31
LET

Rozvod požární vody

Publikováno dne 5. 2. 2014

OTÁZKA: Dobrý den,měl bych dotaz ohledně rozvodů ležatého potrubí a potrubí pro hydranty,které je v havarijním stavu.Jaké jsou podmínky pro použití plastu v tomto případě?Potrubí je společné pro obě vody.Pokud vím tak je povolen rozvod v plastu pokud je potrubí trvale zavodněno,podmínkou je pouze zamezení vniku hydrantové vody do pitné.Jistí úředníci totiž navíc trvají na rozvodu hydrantové vody v pozinku.Takže hydranty pozink + ležaté(pitná)plast – není to výmysl ? Děkuji za odpověď a jsem s pozdravem

ODPOVĚĎ: ČSN 73 0873 v článku 4.6 stanovuje, že tyto rozvody se navrhují společně se zařízeními pitné vody. Potom již je pouze podmínka v čl. 6.8 a 6.9 na tlak a průtok vody, pro možnost použití plastu musí být dojezd hasičů do 15 minut. Takže pokud Vám to projektant PBŘ spočítá, ověří dojezdy a následnou zkouškou vyjdou uvedená kriteria – není problém ani s plastem. Nevyjde-li to, další možností je plastové potrubí před účinky požáru ochránit.

Ing. Petr Bohuslav

Sdílejte článek

Další články v sekci Poradna v oblasti požární ochrany staveb