Kde nás najdete? Zakázkové oddělení: 499 320 459, technická kancelář: 608 075 005, 281 017 369
Kde chybí prevence,
hasiči nepomohou!
31
LET

Stavba srubu v blízkosti lesa

Publikováno dne 15. 8. 2012

OTÁZKA: Dobry den, uvazujeme o koupi pozemku za ucelem vystavby srubu. Problem je, ze na hranici pozemku zacina les (asi 50–100 m od planovane stavby). Otazkou je, jestli to nebude problem, nezasahuje-li to do nejakeho pozarniho ochraneho pasma lesa ci… tak, pripadne jak je toto pasmo velke, je-li mozne se s tim nejak poprat pri stavbe srubu (konstrukcne)? Dekuji

ODPOVĚĎ: Zde ani tak nezáleží na konstrukci domu – ochranné pásmo lesa je 50 metrů. (zákon č. 289/1995 Sb., lesní zákon – § 14 odst. 2). V případě, že se rozhodnete stavět v tomto ochranném pásmu, jste povinni předložit k žádosti o stavební povolení či k návrhu na vydání územního rozhodnutí o umístění stavby souhlas k vydání rozhodnutí o umístění stavby v ochranném pásmu lesa. Souhlas vydává místně příslušný orgán ochrany životního prostředí. Podkladem k tomuto souhlasu je stanovisko lesního hospodáře. Vydání povolení může být vázáno na splnění podmínek. Souhlas k vydání rozhodnutí o umístění stavby v ochranném pásmu lesa je vydáván formou rozhodnutí, jemuž předchází správní řízení. V případě, že Vám souhlas vydán není a rozhodnutí orgánu ochrany životního prostředí je pro Vás tudíž záporné, máte možnost se proti tomuto rozhodnutí odvolat k nadřízenému orgánu, který toto rozhodnutí přešetří v plném rozsahu. V případě, že zjistí, že rozhodnutí bylo vydáno v rozporu s platnými předpisy, zruší jej a věc vrátí k novému projednání.

Ing. Petr Bohuslav 

Sdílejte článek

Další články v sekci Poradna v oblasti požární ochrany staveb