Kde nás najdete? Zakázkové oddělení: 499 320 459, technická kancelář: 608 075 005, 281 017 369
Kde chybí prevence,
hasiči nepomohou!
31
LET

Štítová zeď u řadového RD

Publikováno dne 15. 8. 2011

OTÁZKA: Dobrý den, mám takový problém,měnil sem střešní konstrukci na řadovém r.d. V hřebeni zůstala výška nezměněna,ale změnil se úhel sklonu střechy Chci se zepat,jetli můžu novou krytinu položit i přes obě štítové zdi,nebo jestli musím štíty nadezdít nad úroven krytiny,jak to bylo původně?Nová krytina bude plechová Satjam. Děkuji

ODPOVĚĎ: Doporučuji držet se projektu. O tom, zda je nadezdívka nutná či nikoliv, záleží na druhu střešních krytin sousedů. Jsou-li "nehořlavé", být nemusí – nadezdívka má za úkol bránit rozšíření požáru po střešní krytině. Podrobněji o tom hovoří ČSN 73 0802 s odkazem na ČSN 73 0810, čl. 8.2.3 a 8.2.4, včetně přesných definicí a klasifikací.

Ing. Petr Bohuslav 

Sdílejte článek

Další články v sekci Poradna v oblasti požární ochrany staveb