Kde nás najdete? Zakázkové oddělení: 499 320 459, technická kancelář: 608 075 005, 281 017 369
Kde chybí prevence,
hasiči nepomohou!
31
LET

Umístění botníků na chodbě

Publikováno dne 13. 12. 2010

OTÁZKA: Dobrý den, bydlíme v bytovém domě o třech podlažích. Sousedé v prvním a druhém podlaží mají na chodbě umístěny botníky. Ty zabírají skoro 1/3 šířky chodby u schodiště. Chtěl jsem se zeptat, zda je to z hlediska PO v pořádku, nehledě na to, že se kolem těch botníků nedá skoro projít s větším nákupem. Děkuji za odpověď.

ODPOVĚĎ: Váš problém řeší kromě platné ČSN 73 0810 především vyhláška MV ČR 23/2008 Sb., § 30, odst.3 a příloha téže vyhlášky č.6 A. Zde je podrobně určeno, jaké předměty mohou být na únikových cestách (což chodby v bytových domech jsou), z jakého mohou být materiálu a jak mohou být velké. Myslím, že jsme to v poradně už několikrát řešili.

Eduard Vašátko

 

Sdílejte článek

Další články v sekci Poradna v oblasti požární ochrany staveb