Kde nás najdete? Zakázkové oddělení: 499 320 459, technická kancelář: 608 075 005, 281 017 369
Kde chybí prevence,
hasiči nepomohou!
31
LET

Vchodová stříška

Publikováno dne 7. 11. 2013

OTÁZKA: Dobrý den, chtěl bych se zeptat, jestli se vztahují nějaké požární předpisy či normy na vnější stříšku nad vchodem, resp. jestli je nutné prokázat, že materiál stříšky splňuje určité normy z hlediska požární bezpečnosti, odkapávání, toxicity apod. Dodavatelé se při dotazu na toto téma tváří velmi překvapeně, proč vlastně něco takového chceme, že to doposud nikdo nevyžadoval. Je z naší strany něco takového nutné požadvoat? Děkuji Vám za odpověď, s pozdravem, 

ODPOVĚĎ: Povinné omezení materiálů těchto stříšek je u objektů s výškou h nad 12 m, a to ještě u jediného východu na volné prostranství – viz. čl. 3.1.3.3 ČSN 73 0810 (změna Z1 z 5/2012). Povinné jsou materiály třídy reakce na oheň A1 nebo A2, kde odkapávání nepřipadá v úvahu, toxicita se nesleduje. U nižších objektů to lze jen doporučit.

Ing. Petr Bohuslav

Sdílejte článek

Další články v sekci Poradna v oblasti požární ochrany staveb