Kde nás najdete? Zakázkové oddělení: 499 320 459, technická kancelář: 608 075 005, 281 017 369
Kde chybí prevence,
hasiči nepomohou!
32
LET

Výměna stoupaček – napojení na stávající rozvod požární vody

Publikováno dne 22. 1. 2013

OTÁZKA: Dobrý den,chtěl bych se zeptat zda je možné na stávající rozvod studené vody /v pozinkové trubce/ na kterou je napojen hydrant napojit nové rozvody do bytů v plastové trubce.Děkuji za odpověď

ODPOVĚĎ: Při hledání odpovědi na Váš dotaz jsem byl sám velice překvapen výsledkem, který jsem raději ještě konzultoval. Nicméně platná ČSN 73 0873 v článku 4.6 stanovuje, že tyto rozvody se navrhují společně se zařízeními pitné vody. Potom již je pouze podmínka v čl. 6.8 a 6.9 (tlak a průtok vody – aby požární voda měla význam, dojezd hasičů do 15 min. – možnost použití plastu). Takže pokud Vám to projektant PBŘ spočítá, ověří dojezdy a následnou zkouškou vyjdou uvedená kriteria – není problém. Zamyslete se však nad uvedeným řešením – napojení zvažujete pravděpodobně z důvodu již zarůstajícího a korodujícího vedení pitné vody v pozinku. Požární potrubí na tom nemusí být o mnoho lépe, stav lze orientačně zjistit z každoročních kontrol – ostatně i případná "rezerva vody".

Ing. Petr Bohuslav 

Sdílejte článek

Další články v sekci Poradna v oblasti požární ochrany staveb