Kde nás najdete? Zakázkové oddělení: 499 320 459, technická kancelář: 608 075 005, 281 017 369
Kde chybí prevence,
hasiči nepomohou!
31
LET

Vzdálenost krbu

Publikováno dne 3. 11. 2013

OTÁZKA:  Dobrý den. Můžete mi prosím poradit v jaké vzdálenosti od hranice pozemku a stavby rodinného domu je možné na sousedním pozemku povolit stavbu krbu s udírnou umístěnou v komíně krbu? Případně ,který zákon nebo norma toto upravují? Pokud bude nutné doplníme bližší informace.Za odpověď děkujeme. S pozdravem 

ODPOVĚĎ: Tuto problematiku řeší § 25 vyhlášky č. 501/2006 Sb. a §§ 79 a 103 zákona č. 183/2006 Sb. Vzdálenost by měla být minimálně 2 m, za určitých podmínek však může být i 0 m, viz. uvedená vyhláška.

Ing. Petr Bohuslav

Sdílejte článek

Další články v sekci Poradna v oblasti požární ochrany staveb