Kde nás najdete? Zakázkové oddělení: 499 320 459, technická kancelář: 608 075 005, 281 017 369
Kde chybí prevence,
hasiči nepomohou!
31
LET

Vzdálenost lesa od budoucí stavby

Publikováno dne 17. 10. 2014

OTÁZKA: Dobrý den, potřebovala bych prosím poradit. Před zhruba 15lety jsme koupili pozemek na v budoucnu zamýšlenou stavbu přízemního rod.domku. Po ca 10letech od nabytí nemovisti jsme dostali úřední dopis, kde nás žádali o povolení výsadby lesní školky na pozemku sousedícím s naším. Neviděli jsme v tom problém, naopak, proto jsme souhlasili. Nyní jsou stromky již vzrostlé a my bychom chtěli začít stavět. Kolega z práce mne však upozornil na snad existující normu ochranného pásma u lesního porostu, kde se nesmí stavět. Zajímá mne prosím, zda takováto norma existuje, pokud ano o jaké ochranné pásmo se jedná a zda je rozdíl mezi specifikací les a lesní školka. Mohou být případně uděleny vyjímky z této povinnosti? Děkuji za odpověď, hezký den

ODPOVĚĎ: Tato problematika je řešena v § 14 odstavce 2 zákonu č. 289/1995 Sb. Stavební úřad nebo jiný orgán státní správy rozhodne jen se souhlasem příslušného orgánu státní správy lesů, který může svůj souhlas vázat na splnění podmínek. Tohoto souhlasu je třeba k dotčení pozemků do vzdálenosti 50 m od okraje lesa. V těchto případech to většinou nebývá problém, ale vždy záleží na místní situaci.

Ing. Petr Bohuslav

Sdílejte článek

Další články v sekci Poradna v oblasti požární ochrany staveb