Kde nás najdete? Zakázkové oddělení: 499 320 459, technická kancelář: 608 075 005, 281 017 369
Kde chybí prevence,
hasiči nepomohou!
31
LET

Zateplení stropu ze strany půdy

Publikováno dne 2. 8. 2011

OTÁZKA: Dobrý den! Bydlím ve 100let starém 4 podlažním bytovém domě. Vlastním byt ve 3. patře pod půdou, která je nevyužívaná. Na základě projektu od odborníka na zateplovací systémy se chystám se zateplit strop položením 22cm polystyrenu 70F na podlahu půdy s pochozím pokryvem OSB deskami. Byl jsem ale upozorněn při požární prohlídce na problém z pohledu požární bezpečnosti? Porušuje toto řešení nějakou normu, příp. je tato norma pouze doporučující (ČSN), nebo jde o závaznou a jaké hrozí postihy. Je řešením nahradit polystyren vatou? Děkuji mnohokrát za odpověď.

ODPOVĚĎ: Tato problematika je řešená v ČSN 73 0810 (odkazuje na ni ČSN 73 0802), kde se do požární výšky 12m materiály pouze doporučují. Řešení je popsáno v čl. 3.1.3. Jinak norma je vyjmenovaná ve vyhlášce 23/2008 Sb. a je tudíž závazná.

Ing. Petr Bohuslav 

Sdílejte článek

Další články v sekci Poradna v oblasti požární ochrany staveb