Kde nás najdete? Zakázkové oddělení: 499 320 459, technická kancelář: 608 075 005, 281 017 369
Kde chybí prevence,
hasiči nepomohou!
34
LET

Poznámky na okraj aneb PŠM

Publikováno dne 4. 7. 2017

Autor: Eduard Vašátko

Motto: Když nemá rád pravičák zbraně, tak si je nekupuje.

Když nemá zbraně rád levičák, tak je chce zakázat.

Sebráno někde z internetu.


Není to úvodník, protože do firemních a odborných věcí jsem už mluvit přestal. Chlapci si teď jedou na vlastní triko a já už se na nějaké rady necítím dost kompetentní. Ovšem pokud se na to tak z dálky dívám, zatím to dělají dobře, takže držím palce.

Ovšem jsou lidé, kteří mně neustále vysvětlují, že moje – poslední dobou stále více politické – úvodníky byly ta pravá sranda, a  přesvědčují mně, abych v tom pokračoval (viď Jano). Ovšem věc má háček. Pokud jsem za firmu odpovídal na vlastní (a Pepovo) pěst, mohl jsem si psát co chci, protože to bylo na moji vlastní odpovědnost, a případné postihy by se vymstily jenom mně, a možná, že by naštvaly některého zákazníka, což mohlo uškodit mojí firmě. Dnes už je to trochu jinak a jak se tak rozhlížím okolo, mohla by neúcta ke stávajícím i předpokládaným budoucím vůdcům mít pro firmu, která už mně neříká pane, fatální následky. A to samozřejmě nechci, a cenzura se přitom nezadržitelně blíží… Ale zkusím to, alespoň letos – do voleb – to snad ještě vydrží.

Začíná – resp. stupňuje se předvolební kampaň, která je ovšem poslední dobou v podstatě permanentní – a člověk se už ani nediví, co všechno je v našem státě možné. Nějak se většina z nás celá léta vymezovala spíš proti komunistům a ohrožení z Východu – a on se nám mezitím líhne takový specifický domácí fašismus a la Mussolini či spíše Lukašenko přímo doma. Začíná to docela nenápadně, utahují se pozvolna finanční šrouby, protože základní poučka zní, že míra svobody jednotlivce je dána především mírou jeho (finanční) nezávislosti. Buď nemáš nic a nikdo ti nic nevezme, takže ti všichni mohou vlézt na záda, nebo máš dost, a od nikoho nic nepotřebuješ. A tak jsou různá ta hlášení a EET, a postupně budou i vyšší daně pro bohaté a mírně bohatší (to lidi rádi slyší), až postupně budou na tom všichni stejně, jako v dřevních letech sociálizmu (ostatně jak to bylo s tou žábou v teplé vodě?). Samozřejmě s výjimkou té vládnoucí kasty a jejich kamarádů – ty nemá kdo kontrolovat, ostatně „Quis custodiet ipsos custodes?“, jak praví staří latiníci.

Později by mohla zase vzniknout pracovní povinnost, to už tu taky bylo, a jak známo, lidi jaksi k práci momentálně na trhu nejsou. To zní samozřejmě zatím dost nepopulárně, ale po volbách si to už nějak Vůdce zařídí, kdo by se jinak za ty peníze staral o kuřata a uzeniny, že?

K tomu budou zapotřebí soudy (represivní aparát už tady máme, jenom ho po volbách přeberou ti správní lidé). A tak se nám ty soudy maličko přizpůsobí, ostatně už se s tím zvolna začíná. Tuhle se přibrzdí proces s usvědčeným korupčníkem, chyceným s úplatkem v ruce, (hodně toho na své kamarády ví), támhle se propustí jiný, snad pro formální nedostatky či pro nemoc (asi také ví) – kdybych to chtěl všechno vyjmenovat, patrně by stránka nestačila. Okrajové problémy, jako například vyprávění o tom, jak Vůdce k penězům přišel a kde ty peníze vzali ti kamarádi, co mu pomohli, a kteří v tom Švýcarsku měli tu kancelář spolu s dvaceti dalšími, o tom, jak Vůdce uměl zázrakem ty údajné 3 půjčené miliony namnožit (kam se hrabe Pán Ježíš a jeho chleby) a jak potom chytře a úspěšně hospodařil až se dohospodařil k miliardám[1], jó to se člověk nestačí divit. Trochu mě to připomíná krále Vávru, jak proti zlým Angličanům bojoval, dodnes se divím, že se to mohlo již v r. 1964 hrát, že pane Uhde?

Takové maličkosti, jako je Čapí hnízdo nemá smysl zmiňovat, o nějakých daňových únicích okolo dluhopisů – škoda mluvit. To je stejně zajímavé, jak agilní a rychlí byli ti chlapci z Olomouce v čele s vrchním prokurátorem, když šlo o Nečase a Nagyovou – a jak bezradní jsou dnes, když se jedná o Vůdce. Takový Gross, kdyby tenkrát vládly dnešní poměry, byl by premiérem dodnes, co je to nějaké čtyři miliony a strejda Vik. Dneska nás nerozhází ani 50 melounů, to víte inflace se projevuje i v politice, a nějakých 90 milionů ročního nezdaněného příjmu, tomu se dnes říká optimalizace, a nikomu to snad ani nevadí. Bohužel ani pražské vrchní zástupkyni, co kdyby byl Vůdce náhodou po volbách premiérem, třeba by se na ni rozzlobil, takový Nečas to byl posera, ten se moc nebránil, ovšem od Vůdce se dá očekávat ledacos, to je jiný pašák.

A když už nám do toho přikecává i EU a policie už ptačí hnízda zamést pod koberec nemůže, no tak se vše prostě odloží až po volbách, důvody se vždycky u našich poslušných soudů najdou. A když je soudce neposlušný, tak mu tu kauzu vezmem a dáme ji někomu poslušnějšímu. Vzpomínám na Křest Sv. Vladimíra – i když k vojenským soudům jsme se ještě nedopracovali, zatím nám stačí ty civilní, stačí zaměnit pár slov – a máme tu 19. století a jsme o pár verst dál na východ. (Pro ty, kteří už zapomněli viz sloupeček vpravo)     

     

No – ještě není všechno pod čepicí, a tak je třeba trochu polichotit a slibovat hřiště a školky a důchody – slibem neurazíš, a nikdo nemůže tolik slíbit jako právě ministr financí, že? To se to panu ministrovi (teď snad už bývalému) na  billboardech sní, samozřejmě především o tom, kdy se konečně dostane k moci – to já sním naopak skoro všechno, jenom ne ty Kostelecké uzeniny a některé to pečivo z Penamu, které doma zplesniví za dva dny.

Mě jenom fascinuje, jak tohle všechno lidi baští, a jak slepě, jako ovce na porážku, jsou ochotni za tím pánem jít a volit za pár koblih a pár slibů. To se opravdu necháme tak snadno koupit? Proboha copak to nikomu nevadí, vždyť je to tak zřetelné a Vůdce a jeho kamarádi se s tím už ani netají. Je ovšem také pravda, že různé ty průzkumy veřejného mínění se dají zfalšovat, takže třeba je ta podpora vylhaná (i když Hitlera lidi na Václavském náměstí v Praze prý také kdysi vítali)[2] – já bych je pod velmi tvrdou sankcí nejméně měsíc před volbami zakázal, lidi je berou jako hotovou věc a rozhodují se podle nich. Ovšem zfalšovat se dají i volby – to bylo názorně vidět právě nedávno v Turecku

   Ale snad je ještě pár momentů, kde by se dalo ledacos zachránit. Rozhodně ne tím, že se budou zakládat další a další antibabišovské strany[3] – tím se při volbách opozice hezky rozdrobí a propadne, a tyto hlasy si rozdělí opět ti, proti kterým ty strany vznikly. To jsou známé věci a dávno ověřené, ovšem v Česku si to zřejmě musíme znovu vyzkoušet na vlastní kůži, jako by nám těch 40 let nestačilo (o Němcích a protektorátu ani nemluvě).

 No – mě to může být jedno, je mi 75 let a těch pár roků, co tady snad ještě budu už nějak přežiju, ale co naše děti? Už teď je lituji. Ovšem třeba si zvyknou, jako jsme si museli zvyknout my. Jenže kominíci měli za zády velkého bratra, Němci armádu. Koho bude mít kromě policajtů za sebou Vůdce? Obnoví STB nebo už ji má někde v koutě  připravenou? Já myslím, že určitě, ostatně pan Šlachta se už dal slyšet, že chce být policejním prezidentem.


[1] Viz dále např. o Křemílkovi a Vochomůrkoví, Rumcajsovi, O veliké řepě, spisy bratří Grimmů a Boženy Němcové nebo Vyprávění o sovětských vynálezcích, O Mičurinovi  atd atp.

[2] Německý list Die Zeit dokonce napsal, že představitele německé moci překvapilo patolízalství, k němuž se uchýlilo překvapivé množství Čechů a Moravanů.

[3] I když ten program „Realistů“ nezní špatně, ale pan Robejšek přišel pozdě. Ale slušel by nějaké zavedené straně, třeba ODS nebo TOP 09

Sdílejte článek

Další články v sekci Technický zpravodaj